Radošā kopa

Renāte

Renāte-SKRODERNĪCAS idejas realizētāja, šūšanas padomdevēja,sieviešu vieglo tērpu meistare

Par to, ka šodien esmu pieredzējusi  šūšanas meistare, esmu pateicīga savai  skolotājai, un vēlāk arī kolēģei ,tolaik Rīgas 6.TS sieviešu vieglo tērpu meistarei Ligitai Irmejai. Pateicīga par saņemtajām zināšanām, par meistarītes prasīgumu, par spēju viena gada laikā palīdzēt iemīlēt šo skaisto, un reizē grūto šūšanas mākslu.

Neskatoties uz vēlāk iegūto tekstila inženiera-tehnologa diplomu, vienmēr esmu palikusi uzticīga savai pirmajai profesijai. Kad sajutu aicinājumu dalīties savās šūšanas prasmēs un zināšanās ar citiem, atgriezos savā bijušajā skolā. Kad radās interesanti sadarbības piedāvājumi, ar degsmi tos pieņēmu, jo vienmēr bija vēlme bagātināt savu pieredzi.

Lai arī liekas, protu, protu, tomēr nekad nespēju apstāties pie sasniegtā, gribas vēl  ko uzzināt, iemācīties, izveidot, realizēt.

Ja jāsaka par sevi ko labu, tad noteikti to, ka šūt es mācu no sirds, aizrautīgi, radoši un ar smaidu.

Linda

Jau bērnībā mani spēja aizraut radošas darbības un vienmēr galvā zumējušas simtiem ideju. Gadu gaitā tiku izmēģinājusi adīšanu, tamborēšanu, floristiku, ādas apstrādi,

rotu gatavošanu un tā Lindatālāk un tā joprojām. Bet kā lielāko aizraušanos jāmin tērpu modelēšanu. Skolas laikā zīmēju tērpus uz katras brīvas papīra lapas.

Beidzot pamatskolu izvēlējos profesiju pavisam citā virzienā. Radošo sevi noliku malā un pievērsos cipariem, matemātikai un likumiem, kas šobrīd arī ir mana ikdiena. Tomēr radošais cilvēks manī nekur šo gadu laikā nav pazudis, tikai snaudis, lai atkal pamostos. Un tā, pēc manas ļoti labas draudzenes un kolēģes vienā personā pamudinājuma, pieteicos šūšanas kursos pie Renātes. Šobrīd šo lēmumu sāku palēnām uzskatīt par vienu no savas dzīves pagrieziena punktiem, jo esmu iepazinusies ar interesantiem un radošiem cilvēkiem. Nu jau esmu  Rokdarbu Rezidences komandā, kur turpinu gan apgūt prasmes šūšanā, gan dalos savās idejās un padomos.

Šūšanas iemaņas lieliski papildina manu lielāko aizraušanos- modi. Mode- tā nav stundām ilga staigāšana pa veikaliem, bet gan – māksla radīt tērpu ,radīt tēlu, papildināt ikdienu. Manuprāt, perfekti saskaņots tēls no matu galiņiem līdz papēžiem ir īsts mākslas darbs.

Mācīties nekad nav par vēlu-šūt, tamborēt, adīt, pērļot vai izšūt. Vai varbūt vienkārši iedvesmoties maziem un pavisam vienkāršiem darbiņiem. Tas viss ir iespējams.

Un atceramies, ka jāņem savi sapņi pašiem savās rokās un jādodas tos realizēt dzīvē!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s